Strona główna

Fundusz Adama Świerczyńskiego

Wesprzyj Fundusz

O Adamie

Galeria

Kontakt
Fundusz Adama
Kim jesteśmy?
Stypendyści Funduszu
Dlaczego edukacja?
Wesprzyj Fundusz
Stypendyści Funduszu

Linos Kantond - urodził się 20 marca 1998 r. Mieszka w Likutulu-Mpunde, w Prowincji Centralnej Zambii, w Afryce. Uczęszcza do lokalnej szkoły Mpunde Basic School.

Chłopiec pochodzi z ubogiej rodziny, dotkniętej wirusem HIV/AIDS. Mimo bardzo trudnej sytuacji materialnej, ojciec Linosa opiekuje się nie tylko swoimi dziećmi, ale także i dalszą rodziną.

Linos jest bardzo dobrym uczniem. Obecnie uczęszcza do klasy siódmej. Interesuje się piłką nożną i lubi oglądać "dobre i mądre" filmy. Marzy o skończeniu szkoły średniej, a następnie chciałby zostać katolickim księdzem.


Mike Hamwiinga  - urodził się 14 maja 1998 r. Mieszka w Tom Mwanakabwata, niedaleko Kabwe, w Zambii. Uczęszcza do ósmej klasy Basic School w Mpunde. 

Mike jest wróżniającym się uczniem, jego wyniki w nauce przewyższają znacznie możliwości intelektualne jego rówieśników w klasie. Interesuje się piłką nożną, lubi lekkoatletykę. Marzy o tym by zostać pilotem.

W osiąganiu zawodowych celów dopinguje Mike'owi jego ojciec, któremu bardzo zależy, by mimo trudnej sytuacji materialnej rodziny Mike mógł ukończyć szkołę podstawową, a następnie kontynuować naukę w szkole średniej.

Mirriam Chibuye – urodziła się 22 lipca 1995 r. Mieszka w Tom Mwanakabwata, niedaleko Mpunde, w centralnej Zambii.

Mirriam uczęszcza do High School Mumbwa. Jej matka, Agnes Mwisa, wychowuje troje dzieci, z których Mirriam jest najmłodsza. Żadne z poprzednich dzieci nie otrzymało możliwości ukończenia szkoły podstawowej, więc nadzieją rodziny w tym względzie jest właśnie Mirriam.

Dziewczynka ma szerokie zainteresowania: lubi śpiewać, tańczyć, ale interesuje się także sportem, zwłaszcza koszykówką i piłką nożną. Zapytana o swoją przyszłość, Mirriam chciałaby zostać pielęgniarką i pomagać innym.Clara Mulenga - urodziła się 21 sierpnia 1997 r. Miejsce zamieszkania – Katotola, w pobliżu Mpunde, w centralnej Zambii.

Clara uczęszcza do Kapande Primery School. Pochodzi z wielodzietnej rodziny (posiada siedmioro rodzeństwa). Wyróżniająco zdała egzaminy i otrzymała doskonałą rekomendację ze strony nauczycieli do otrzymania wsparcia finansowego ze strony Funduszu Adama Świerczyńskiego. 

Clara lubi śpiew i taniec. W przyszłości chciałaby pracować jako pielęgniarka w szpitalu i opiekować się pacjentami. 


Safa' Taqaatka - urodziła się 27 lutego 1990 r. Miejsce zamieszkania - Beit Fajjar, Zachodni Brzeg Jordanu, Autonomia Palestyńska.

Dzięki stypendium Funduszu Adama Safa' uczęszcza na Uniwersytet Al-Quds w Betlejem i Hebronie, gdzie studiuje anglistykę. Pochodzi z ubogiej i dotkniętej chorobą rodziny. Studia są dla niej jedyną szansą na wydobycie się z biedy i lepszą przyszłość. 

Safa' chce być tłumaczem języka angielskiego. Marzy o momencie, gdy ukończy studia i ma nadzieję zawodowo stanąć na nogi. Motywacją jest dla niej świadomość, że pomoże w ten sposób całej swojej pięcioosobowej rodzinie.Przejdź do Galerii i obejrzyj zdjęcia stypendystów Funduszu.


 
Strona głównaFundusz Adama ŚwierczyńskiegoWesprzyj FunduszO AdamieGaleriaKontakt
Pamięci Adama Świerczyńskiego (1979-2009)