Strona główna

Fundusz Adama Świerczyńskiego

Wesprzyj Fundusz

O Adamie

Galeria

Kontakt
Fundusz Adama
Życiorys Adama
Projekty Adama
In memoriam
Publikacje prasowe
O Adamie

Adam nie był bohaterem, ideologiem, misjonarzem czy mędrcem. Był po prostu człowiekiem o niezwykłej wrażliwości na krzywdę drugich. Słuchał, pytał, zdobywał wiedzę, wydeptywał ścieżki, a potem powolutku, cierpliwie i bardzo konsekwentnie realizował swój plan zmieniania świata na lepsze.

Był pracownikiem humanitarnym. W wybór jego zawodu wpisana więc była pomoc drugiemu człowiekowi. Pomagał ludziom w krajach rozwijających się - prowadził budowę szkół, centrów edukacyjnych, ośrodków rehabilitacji, sprowadzał do Afryki lekarzy, by operowali osoby dotknięte cięzkimi schorzeniami. Praca ta była jego pasją.

W Kamerunie (Afryka Zachodnia) z inicjatywy Adama powstało Centrum Rehabilitacyjno-Edukacyjne w Njinikom, które do dnia dzisiejszego pomaga społecznie wykluczonym mieszkańcom tej prowincji. W roku 2005 wraz z żoną Urszulą i przyjaciółmi Sylwią i Wojtkiem Wilk założył
Fundację Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej. W jej ramach prowadził projekty w Sudanie i Zambii. Dzięki temu wielu młodych ludzi otrzymało dostęp do edukacji i  lepszej opieki zdrowotnej.

Rozwijał skrzydła. Chciał więcej. Nie zdążył. Zginął tragicznie dnia 9 sierpnia 2009 r. w Sudanie. Miał 30 lat.


 
Strona głównaFundusz Adama ŚwierczyńskiegoWesprzyj FunduszO AdamieGaleriaKontakt
Pamięci Adama Świerczyńskiego (1979-2009)